Rattanowe meble ogrodowe

Rattanowe meble ogrodowe

W ostatnich latach ludzie zaczęli przekonywać się do naturalnych tworzyw. Chętnie zastępują nimi popularniejsze niegdyś materiały sztuczne, które mają znacznie gorsze właściwości. Wśród tych naturalnych tworzyw występuje m.in. rattan. Z niego wykonuje się właśnie najlepsze meble ogrodowe na działkę.

Rattanowe meble świetnie zaprezentują się wszędzie tam, gdzie jest dużo roślinności, kwiatów i kolorowych drzew owocowych. Pasują zatem do działek czy tarasów urządzonych według zasad stylu orientalnego bądź stylu rustykalnego. Meble rattanowe wyglądają bardzo naturalnie, dlatego też z naturalnym otoczeniem komponują się zdecydowanie najlepiej. Można umieszczać je bezpośrednio na działkach bądź na tarasach czy balkonach.

Jako że jednak rattan jest dość drogim materiałem, niektórzy producenci zastępują go technorattanem. Oba tworzywa są do siebie bardzo podobne, dlatego czasem warto zdecydować się na to tańsze. Technorattan praktycznie niczym nie różni się od rattanu, a niektórzy sądzą, że jest od niego nawet lepszy.

Related articles

Back to Top