Osłona karnisza

Osłona karnisza na różne sposoby

Osłona karnisza jest ostatnimi czasy bardzo popularną metodą aranżacji wnętrza. Jedną z najczęściej wybieranych dekoracji do pomieszczeń. Możemy dzięki temu zasłonić stary lub źle wyglądający karnisz, ale również nadać wnętrzu nowego wyglądu. Wszyscy uwielbiamy różnego rodzaju zasłony i firany, chronią przed słońcem czy również ciekawym sąsiadem. Podkreślają charakter pomieszczeń i nadają elegancji.
Jednym z rozwiązań jest listwa maskująca, pozwala ona zakryć widoczne uchwyty firanki i prowadnicę. Znajduje się w asortymencie większości budowlanych sklepów. Ciekawą opcją jest tu możliwość cięcia pod wymiar i malowania na wybrany kolor. Pod taką listwę maskującą fajnie będą się prezentować również zainstalowane od środka paski ledowe, które dadzą efekt rozświetlenia od środka. Wnętrze nabierze zupełnie nowego charakteru.
Kolejnym praktycznym sposobem osłony karnisza będą szyny sufitowe. Zazwyczaj są w kolorze białym więc idealnie wtapiają się w sufit. Jedną z najważniejszych cech tego odkrycia jest cicha praca systemu.
Sztukateria również świetnie się sprawdzi jako osłona karnisza. Doda pomieszczeniom ogrom elegancji i przy okazji zakryje niechlubny karnisz. Elementy sztukaterii zawsze do kupienia są w kolorze białym, ale z powodzeniem można nadać im inny wybrany kolor.

Related articles

Back to Top