O mnie

Witaj na mojej stronie poświęconej domowemu gotowaniu, przetworom oraz wypiekom chleba.

Mam na imię Darek.

Urodziłem się na Śląsku Opolskim i tu mieszkam.

Założyłem ten blog kulinarny przede wszystkim z myślą o tych osobach, które dopiero zaczynają swoją przygodę z gotowaniem. 

Moją pasją są wypieki domowego chleba, więc wiele postów będzie na ten temat. W albumie „pieczywo” objaśniam jak zrobić naturalny zaczyn i upiec z niego chleb.

Szczególnym zainteresowaniem otaczam kuchnię śląską oraz trochę już zapomniane potrawy tradycyjne z różnych regionów Polski, więc i takie przepisy co jakiś czas będę prezentować na moim blogu. Do tego znajdą się na stronie moje pomysły na przygotowanie różnych potraw w znany lub mniej znany sposób oraz przepisy na domowe przetwory.

Dawniej zdecydowanie częściej gotowało się w domu, natomiast w obecnych czasach i szybkim tempie życia otacza nas dookoła na wyciągnięcie ręki kuszący fast food, jedzenie na wagę oraz odgrzewane gotowe sklepowe potrawy. Nasz jadłospis stał się dosyć monotonny i często brak nam czasu, chęci i pomysłu co ugotować.

Mam nadzieję, że moje przepisy oraz propozycje obiadowe przypadną Ci do gustu i że znajdziesz coś ciekawego dla siebie lub będą dla Ciebie inspiracją do stworzenia własnej wersji.

Strona nie jest książką kucharską i umieszczać tu będę tylko te potrawy, które zostały wypróbowane i przede wszystkim smakowały mi oraz moim bliskim.

Umieszczanie przepisów oraz prowadzenie tej strony traktuję jako hobby i nie chcę czerpać z tego tytułu korzyści finansowych, dlatego nie przewiduję pojawiania się reklam.

Nie będzie tu także ekskluzywnych potraw oraz profesjonalnych zdjęć, tylko domowe jedzenie pokazane w prosty sposób i dlatego wybrałem przejrzysty oraz łatwy w obsłudze motyw strony, gdzie potrawy są posegregowane w tematycznych albumach.

Zgadzam się na udostępnianie i wykorzystywanie moich zdjęć oraz przepisów pod warunkiem podania informacji, że treści zostały skopiowane ze strony „Moje wypieki i domowe gotowanie”.

Życzę wszystkim udanych wypieków i smacznych domowych potraw.