Lokalizacja mieszkania
Lokalizacja to dla wielu jedno z najważniejszych kryterió, ponieważ w większym mieście istotną kwestią jest to, czy mieszkanie znajduje się na obrzeżach czy w centrum miasta, jaka jest jego dostępność komunikacyjna oraz ta związana z infrastrukturą (czy w pobliżu znajdują się sklepy, garaże lub miejsca parkingowe). Nie ufaj internetowym mapkom i wybierz się na spacer po najbliższej okolicy i sam sprawdź, gdzie znajdują się najbliższe miejsca, na których dostępie najbardziej Ci zależy. Wybierając idealną lokalizację, miej na uwadze takie miejsce, by nie było problemu z dalszą sprzedażą mieszkania, jeśli staniesz przed taką koniecznością.
Rodzaj zabudowy i standard mieszkania
Przed zakupem mieszkania koniecznie należy się dowiedzieć, jak wygląda okolica: czy zabudowa jest niska, czy raczej jest to duże osiedle z wysokimi blokami. Warto przyjrzeć się również stanowi okolicznych budynków. W samym mieszkaniu koniecznie trzeba zwrócić uwagę na stan stałych elementów mieszkania (drzwi, okien, podłóg), wyposażenia oraz na orientacyjne miesięczne koszty utrzymania mieszkania.
Zajrzyj do księgi wieczystej
Jako że wybór mieszkania należy do inwestycji pochłaniającej duże nakłady czasu oraz pieniędzy, warto zadbać o dopięcie na ostatni guzik kwestii prawnych. Zaglądając do księgi wieczystej dowiesz się z niej przede wszystkim, czy osoba, która podaje się za właściciela, rzeczywiście nim jest oraz czy lokal nie jest zadłużony. Oprócz tego sprawdzisz, czy właściciele dbali o spłacanie rachunków za czynsz i media, dowiesz się również, czy w mieszkaniu jest ktoś zameldowany.
Aby dowiedzieć się więcej na ten temat warto również zajrzeć na stronę: http://www.infor.pl/prawo/gmina/nieruchomosci/286116,Co-nalezy-sprawdzic-przed-kupnem-mieszkania.html
Powyższe wskazówki to absolutna podstawa ku temu, by wybrać idealne dla siebie mieszkania. Pamiętajmy, że to wybór nieraz na całe życie i mam na zapewnić nie tylko dach nad głową, ale również bezpieczeństwo i komfort życia.