Mieszkanie marzeń – jak urządzić i jak o nie dbać?

W dzisiejszych czasach nie każdy może pozwolić sobie na własne M, a co dopiero na takie, które pod każdym względem spełniałoby wszystkie oczekiwania właściciela. Jest jednak parę sposobów na to, by nawet przeciętne lokum zamienić w przytulne cztery kąty, w których poczujesz się bezpiecznie i komfortowo.

Szukaj inspiracji

Urządzając mieszkanie marzeń musisz przede wszystkim odpowiedzieć sobie na pytanie: „o czym marzę?” i chociaż brzmi to banalnie, nie jest to wcale proste pytanie. Obserwujemy na rynku wiele dekoratorskich rozwiązań i trendów, które w wykonaniu profesjonalistów zachwycą każdego. Jednak odtworzenie katalogowych stylizacji we własnym wnętrzu to spore wyzwanie, które przy odrobinie nieostrożności może skończyć się katastrofą. Bez spójnej koncepcji lepiej nie ruszać z remontem mieszkania. Warto też kontrolować dekoratorską listę zakupów. Nawet najpiękniejsze elementy wystroju, nabywane w różnych miejscach i okolicznościach, po umieszczeniu ich w jednym pokoju mogą okazać się całkiem niespójne. Ważne jest, aby realizując swoją wizję i pomysł na urządzenie mieszkania zachować umiar oraz konsekwencję w wyborze jednego stylu. Pomogą Ci w tym czasopisma, magazyny i portale o tematyce wnętrzarskiej.

Działaj z głową

Stworzenie mieszkania marzeń wbrew pozorom wymaga działań praktycznych i racjonalnych. Jeśli chcesz szybko przejść etap remontu i uniknąć męczących stanów przejściowych, musisz działać zdecydowanie. Nawet na niewielkie poprawki trzeba zwykle poświęcić przynajmniej jeden weekend, a przy większych zmianach warto zaopatrzyć się w zeszyt, w którym zaprojektujesz swój grafik oraz kosztorys działań. W grafiku koniecznie określ fazy: planowania, projektowania, zakupów, realizacji i poprawek. Jeśli zamierzasz korzystać z pomocy fachowców, miej na uwadze także ich dyspozycyjność. Kosztorys to szczególnie ważny punkt przedsięwzięcia. Od tego, na ile poprawnie go skonstruujesz, może zależeć termin i efekt końcowy twoich starań.

Zadbaj o siebie i swoje mieszkanie

Kiedy już uda Ci się urządzić swoje gniazdko dokładnie tak, jak je sobie wyobrażałeś, pamiętaj, że aby służyło Ci jak najlepiej, musisz okazać mu trochę troski. Regularne sprzątanie, naprawy, czy oczyszczanie przestrzeni ze zbędnych lub starzejących się przedmiotów powinno być stałym punktem Twojego lokatorskiego kalendarza. Zadbaj o ubezpieczenie się na wypadek włamania lub pożaru. To niewielki koszt, który pozwoli Ci spać spokojnie i z czystym sumieniem zostawić mieszkanie na czas wyjazdu. W razie nieszczęśliwego wypadku, odtworzenie wcześniejszego standardu twojego lokum nie będzie aż takim wyzwaniem finansowym. Pamiętaj też o możliwości zainstalowania alarmu. Takie zabezpieczenie może obniżyć składkę ubezpieczenia, a nawet odstraszyć potencjalnych złodziei.

Related articles

Back to Top