Maskownica karnisza

Co warto wiedzieć o maskownicach do karniszy?

Wystrój wnętrz jest prostym zadaniem dla fachowców, którzy świetnie znają się na swojej pracy i mają doświadczenie w projektowaniu pomieszczeń mieszkalnych czy użytkowych. Często zdarza się, że właściciele domów czy mieszkań nie chcą korzystać z usług fachowców, lecz samodzielnie zmierzyć się z aranżacją swoich pomieszczeń. Bywa, że zapominają o drobnych elementach, które poprawiają jakość wykończonych pomieszczeń. Jednym z takich elementów mogą być maskownice karniszy. Dlaczego?

Maskownica karnisza to produkt funkcjonalny i estetyczny. Dzięki niemu można zasłonić nieestetyczny karnisz, który zaburza harmonię danej przestrzeni mieszkalnej lub użytkowej. Ponieważ ta osłona może być używana zarówno do wnętrz domów, jak i biur czy hoteli.

Po co maskować karnisz? Dzięki temu ukrywa się to, co mało eleganckie, np. żabki utrzymujące firanę oraz metalową czy plastikową konstrukcję karniszy. Nie wyglądają ładnie i nie dodają szyku pomieszczeniom. Można je elegancko zasłonić maskownicą.

Poza tym maskownica karnisza może stanowić element dekoracji. Szczególnie gdy wykonana jest z wysokiej jakości materiałów i ozdobiona wzorami.

Osłonę do karnisza można kupić na wymiar lub dociąć ją do potrzebnych rozmiarów. Jej przymocowanie nie jest trudne i nawet mało wprawione w pracach domowych osoby sobie z tym poradzą – wystarczy wiertarka i wkręty.

Related articles

Back to Top