Cyklinowanie bezpyłowe

Drewniany parkiet – element, który zamiast wymieniać, można po prostu łatwo odnowić

W wielu polskich mieszkaniach i domach znajdują się mające nieraz dziesiątki lat drewniane parkiety, które nie tylko są bardzo trwałe, ale również dają niezwykle przyjemne odczucia sensoryczne, czyniąc mieszkanie bardziej przytulnym.

Poza tym dziś parkiety wróciły do mody, a położenie nowego to często krocie. Ładny parkiet podnosi też znacząco wartość mieszkania i można je potem znacznie drożej sprzedać.

Wiele osób rozważa wymianą parkietu na panele, jednak nie warto tego robić, gdyż można niskim kosztem uczynić parkiet piękniejszym, niż był w czasach nowości.

Wystarczy zastosować tu cyklinowanie bezpyłowe, w którym wykorzystuje się szlifierkę zintegrowaną z odkurzaczem, dzięki czemu pył nie osadza się na meblach i nie wdziera się w każdą szczelinę.

Podczas cyklinowania zastosować można też specjalną masę, która wypełni większe szczeliny w parkiecie, a do tego bardzo szybko schnie. Wykonuje się ten zabieg za jednym zamachem z cyklinowaniem bezpyłowym.

Podłoga następnie powinna być dokładnie wypolerowana, a na koniec przychodzi ostatni etap, jakim jest jej lakierowanie. Lakier może być klasyczny, a więc bezbarwny. Nada on podłodze połysku i będzie ją chronić przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych.

Jeżeli w domu znajdują się jednak ciemniejsze obszary pozostałe po rozlaniach płynu, zalaniach i innych wypadkach, to najlepiej będzie zastosować lakier ciemnej barwy, który idealnie je zamaskuje, a przy tym jest rozwiązaniem o niebo bardziej ekonomicznym.

Taka renowacja parkietu jest o wiele lepsza niż jego wymiana lub kładzenie paneli, sprawiając, że parkiet będzie wyglądał świetnie przez długie lata.

Related articles

Back to Top